aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Historie fotbalového klubu FC Zličín - 5. část; rok 1999 - 2009

Historie fotbalového klubu FC Zličín - 5. část; rok 1999 - 2009

Rok 1999 byl rokem oslav 70 let klubu. A jak se později ukázalo i významným mezníkem v historii klubu. Stal se prvním rokem nejúspěšnějšího desetiletí v historii klubu.

V létě odjelo A mužstvo na společnou dovolenou do Itálie a tady se zformovala parta, která v podzimní části soutěže válcovala jednoho soupeře za druhým a po podzimu z toho bylo první místo. Již po několikáté se nahlas začalo mluvit o postupu do nejvyšší pražské soutěže - přeboru.

Vedení klubu kádr mužstva doplnilo o Pavla Venigera, hráče s ligovými zkušenostmi ze Slavie a Benešova. Ten měl na jaře mužstvo táhnout ke kýženému cíli.

Úvod jara však nevyšel. Porážky doma s Cholupicemi 0:1 a na Lokomotivě Praha 0:2 znamenaly ztrátu vedoucí příčky. Kluci se však rychle z těchto ztrát oklepali a do konce soutěže už neztratili ani bod a tři kola před koncem bylo vše jasné. Zličín je po pětadvaceti letech v Přeboru!

Oslavy postupu pak propukly opět u příležitosti Zličínských letních slavností 17.června 2000 a po mohutném ohňostroji až do rána zněl Zličínem chorál „We Are The Champions”.

O tento historický úspěch se zasloužili hráči: Karel Řezáč (26), Jindra Pěnek (25), Radek Chrž (24), Petr Koukolík a Filip Mírek (23), Martin Soukup a David Doucha (22). David Sedláček, Mirek Strachota a Dušan Voleský (21), Bohuslav Schiller (20), David Böhm a Petr Kovařík (19), Jan Kopecký (17), Martin Jarouš (15), Pavel Veniger (12), František Denk (10), Karel Tříska (6), Václav Huřík (5). Přemek Bouška (3), Jan Cavalieri a Marek Böhm (2), Jirka Malecký a Pavel Tichý (1). Číslo v závorce uvádí počet odehraných zápasů v sezoně. Trenér: Josef veniger, asistent trenéra: Václav Šebesta, vedoucí mužstva: Lubor Mírek, kustod: Oldřich Šťastný, masérka: Irena Řeháková. Nejlepším střelcem byl se 14ti góly Radek Chrž.

Potěšitelné bylo především to, že o tento historický úspěch se zasloužilo hned deset hráčů, kteří v klubu vyrostli.

Je dobojováno, přebor se bude hrát na Zličíně! Vítězství nad Zbraslaví 3:1 dne 3.6.2000

Je dobojováno, přebor se bude hrát na Zličíně! Vítězství nad Zbraslaví 3:1 dne 3.6.2000
Horní řada zleva: Václav Jarolímek - předseda klubu, Oldřich Šťastný - kustod, Irena Řeháková - masérka, David Sedláček, Petr Kovařík, David Böhm, Pavel Veniger, Jiří Hekerle - ekonom, Tadeáš Böhm - hospodář, Martin Soukup, František Denk, Marek Böhm, Dušan Voleský, Josef Veniger - trenér, Lubor Mírek - vedoucí mužstva
Dolní řada zleva: Karel Řezáč, Bohouš Schiller, Radek Chrž, David Doucha, Jindra Pěnek, Martin Jarouš, Honza Kopecký, Petr Koukolík, Filip Mírek, Václav Huřík, Vláďa Gleich.

A pak už se slavilo a slavilo......až do rána!

A pak už se slavilo a slavilo......až do rána! 

A pak už se slavilo a slavilo......až do rána!

A pak už se slavilo a slavilo......až do rána!

A pak už se slavilo a slavilo......až do rána!

A pak už se slavilo a slavilo......až do rána!

A pak už se slavilo a slavilo......až do rána!

A pak už se slavilo a slavilo......až do rána!

První sezona v přeborové soutěži začala dobře, když jsme vyhráli na hřišti Podolí 2:0, pak jsme ale, jako nováček, začali poznávat náročnost soutěže. Nakonec jsme museli až do konce bojovat o záchranu, která přišla dvě kola před koncem. V dalších sezonách už jsme se v přeboru otrkali a usadili se ve středu tabulky. V sezoně 2002 - 2003 se mužstvu na podzim nedařilo a po čtyřech letech velmi dobré práce od týmu odešel trenér Josef Veniger.

Zimní přípravu s mužstvem zahájil Jaromír Jarůšek, ale s týmem nenašel společnou řeč a po šestém jarním kole, po prohraném zápase s rezervou Xaverova 0:4, na svou funkci rezignoval.

Na post trenéra byla angažována další velká osobnost československého fotbalu Miroslav Siva. Muž s hráčskými ligovými zkušenosti z Chebu, Slavie a Bohemians, který má na svém kontě i šest reprezentačních startů. Pod jeho vedením se mužstvo chytlo a nakonec skončilo na 9.místě se ziskem 40ti bodů.

Trenér Siva hned v následující sezoně přivedl mužstvo k dalšímu historickému úspěchu. Mužstvo postoupilo až do finále Poháru Pražského fotbalového svazu, kde za krajně nepříznivého počasí na hřišti Střížkova porazilo Vršovice 1:0. Branku vstřelil až v závěrečné minutě teprve sedmnáctiletý Václav Pechr. Zápas sledovala i početná výprava našich fanoušků, včetně starosty MČ Praha - Zličín Prof. Ing. Jaroslava Veselého, DrSc a tejemnice Místního úřadu ve Zličíně Ing. Petry Kubíkové.

V předkole Poháru ČMFS jsme pak porazili Králův Dvůr 2:0 a v prvním kole nás na domácí hřišti vyřadila třetiligová Sparta Krč, po vítězství 2:0. Současně mužstvo odehrálo dosud nejúspěšnější přeborovou sezonu, když skončilo na 4.místě se ziskem 46 bodů.

V pohárové soutěži se nám dařilo i vdalším roce. Opět jsme se probojovali až do finále, které se tentokrát hrálo dvoukolově. Naším soupeřem byla Admira Slavoj. Na jejím hřišti jsme vedli 2:1, ale v posledních pěti minutách jsme inkasovali a prohráli 2:3. V domácí odvětě jsme prohráli 0:2 a vítězství v Poháru tak neobhájili.

Výprava FC Zličín po vítězství v Poháru PFS - červen 2004.

Výprava FC Zličín po vítězství v Poháru PFS - červen 2004.

I v další sezoně získal fotbal dospělých ve Zličíně velký úspěch. B-mužstvo vybojovalo postup do 1.B.třídy, kde působí doposud.

Pozadu nezůstával ani mládežnický fotbal. Ten se v těchto letech stabilizoval na modelu šesti mužstev v kategoriích: starší dorost - mladší dorost - starší žáci - mladší žáci - starší přípravka - mladší přípravka. Tato struktura obsahuje pravidelnou sportovní přípravu mládeže ve věku od 6ti do 18ti let. Zájem dětí o fotbal je stále větší, ale současné zázemí klubu nedovoluje mládežnickou základnu výrazněji rozšířit.

Starší i mladší dorostenci hrají již dlouhodobě v nejvyšší pražské soutěži - přeboru. Starší dorostenci v sezoně 2002-2003 tuto soutěž zachraňovali až v posledním kole, když dokázali v rozhodujícím zápase na hřišti Tempa zvítězit 2:0. Mladší dorost v sezoně 2001-2002 dokonce z přeboru sestoupil, ale po roce se dokázal, suverenním vítězstvím v I.třídě, zpět do přeboru vrátit. A nakonec se v následující sezoně stát i prvním mužstvem klubu, které získalo titul Přeborníka Prahy.

Mladší dorostenci soutěž po několika sezonách opět neudrželi, ale letos dali klubu k jeho výročí pěkný dárek. Opět vybojovali postup a tak máme v přeboru zpět obě dorostenecká družstva. Starší dorost navíc skončí soutěž na pěkném pátém místě. Zde patří dík trenérovi Josefovi Tóthovi, který oba kolektivy vede.

Žákovská družstva se pravidelně pohybují v horních patrech svých soutěží. Starší žáci si dokonce vybojovali postup do přeboru, ale po roce soutěž opustili, když skončili na posledním místě. V současné době u mužstev mládeže pracují trenéři Jiří Sýkora a Jaroslav Varhulík.

Naší budoucností jsou mužstva přípravek. Dynamická bytová výstavba ve Zličíně k nám do klubu přivádí stále více malých kluků a tak se od příští sezony připravuje nastarování ročníkového modelu přípravy mládeže. První vlaštovkou budou dvě mužstva mladší přípravky. Na tomto úseku odvádí obrovský díl práce trenér Marek Müller. Starší přípravku vede jako trenér Roman Ticháček.

A-mužstvo FC Zličín v roce 2004

A-mužstvo FC Zličín v roce 2004
Horní řada zleva: Vladimír Eliáš - předseda klubu, Oldřich Šťastný - kustod, David Doucha, Jan Chalupa, Roman Vacula, Martin Čížek, Martin Jarouš, Michal Svoboda, Filip Mírek, Pavel Kopal, Pavel Zbožínek, Jiří Hekerle - ekonom, Josef Jarolímek - manažer mužstva, Jiří Štětka - masér, Lubor Mírek - vedoucí mužstva
Dolní řada zleva: Václav Bašta, Miroslav Siva ml., Jan Cavalieri, Martin Chalupa, Michal Gabriška, Miroslav Siva - trenér, David Ševčík, Václav Pechr, Bohuslav Schiller, Radek Chrž, Karel Řezáč.

Mladší dorost FC Zličín - vítěz Přeboru Prahy 2003/2004

Mladší dorost FC Zličín - vítěz Přeboru Prahy 2003/2004
Horní řada zleva: Jakub Vokurka, Mirek Novák, Zbyněk Špirit, Václav Pechr, Petr Merta, Jiří Hekerle - ekonom klubu, Martin Komárek, David Šimek, Václav Kučera, Filip Trnka, Jakub Thim, Ondřej Chrudimský, Michal Sekerka
Dolní řada zleva: Jiří Sýkora - trenér, Václav Kodera, Michal Marek, Tomáš Krupička, Jan Kovář, Přemysl Horký, Tomáš Grégr, Michal Špoula, Václav Pechr st. - vedoucí mužstva.

B-mužstvo postup do 1.B.třídy - červen 2005

B-mužstvo postup do 1.B.třídy - červen 2005
Horní řada zleva: Rosťa Komínek - trenér, Dan Shon, Václav Pechr, Jakub Hořejší, ???, David Sedláček, David Böhm, ???, Tomáš Hajný, Jiří Komínek - vedoucí mužstva
Dolní řada zleva: David Ševčík, Filip Mírek, Karel Chalupa, Mirek Strachota, Vláďa Pospíšil, Sergej Greshnyakov, Petr Ježek

Osmiletí minifotbalisté pro rok 1999

Osmiletí minifotbalisté pro rok 1999
Horní řada zleva: trenéři - Karel Ilušák, Boris Sedláček, Karel Holeček, Prostřední řada zleva: Adam May, Jakub Strnádek, Luděk Pícha, Karel Holeček ml., Jaroslav Houf, Pavel Cvetkovski, Avetis Avetisjan, Michal Gajdůšek, Dominik Rajský, Ondra Gaduš
Dolní řada zleva: Katka Bělecká, Martin Dunaj, Pavel Plass, Eda Avetisjan, Martin Pouba, Ondra Šulc, Milan Strejček, Ondra Bret, Ondra Martínek

Mladší žáci FC Zličín 2001/2002 - postup do 1.třídy

Mladší žáci FC Zličín 2001/2002 - postup do 1.třídy
Horní řada zleva: Petrů, Demeter, Šindelář, Tardík - trenér, Sialini, Šulc, Havlín, Šparlinek
Dolní řada zleva: Avetisjan, Šolc, Petr, Štěrba, Boreš, Michálek, Tardík ml., Mikulka.

Žáci FC Zličín na turnaji na Kladně v roce 1997

Žáci FC Zličín na turnaji na Kladně v roce 1997
Horní řada zleva: Jaroslav Varhulík - vedoucí mužstva, P. Merta, Chytka, Kodera, O. Kučera, Pechr, Václav Merta - trenér
Spodní řada zleva: Malý, Vybíral, Fleyberk, Zeithaml, I. Merta, Sekerka, J. Kučera

Starší žáci FC Zličín 2002

Starší žáci FC Zličín 2002
Horní řada zleva: Petr Zatkal - trenér, Peterek, Freml, Meixner, V. Kučera, Zbožínek, ???, Petr Krupička - vedoucí mužsžva
Dolní řada zleva: T. Krupička, Sekerka, ???, ???, Grégr, P. Merta, M. Krupička

Devět let v přeboru

V nejvyšší pražské soutěži působí klub v době konání letošních oslav devátou sezonu. Do doby uzávěrky vydání tohoto almanachu zbývají poslední dvě kola. A už dnes je jasné, že tato sezona byla historick nejúspěšnějí, když mužstvo už má jisté 4.místo a rekordní bodový zisk 48 bodů na kontě. Pod tímto úspěchem je vedle hráčů podepsán i současný trenér Daniel Drahokoupil, bývalý dlouholetý hráč Sparty.

Dosud jsme v přeboru odehráli 268 utkání, 92 zápasů jsme vyhráli, 68 skončilo nerozhodně a ve 108 zápasech jsme odcházeli smutní z porážky. Celkové skóre: 411:454.

Umístění v jednotlivých sezonách:

Umístění FC Zličín - Pražský přebor 2000 / 2001
    14.     FC Zličín    30    8    6    16    34    :    52    30    (-15)
Umístění FC Zličín - Pražský přebor 2001 / 2002
      8.     FC Zličín    30    10    9    11    43    :    47    39    (-1)
Umístění FC Zličín - Pražský přebor 2002 / 2003
      9.     FC Zličín    30    11    7    12    41    :    53    40    (-5)
Umístění FC Zličín - Pražský přebor 2003 / 2004
      4.     FC Zličín    30    13    7    10    48    :    41    46    (+1)
Umístění FC Zličín - Pražský přebor 2004 / 2005
    11.     FC Zličín    30    10    7    13    53    :    58    37    (-8)
Umístění FC Zličín - Pražský přebor 2005 / 2006
    11.     FC Zličín    30    10    5    15    46    :    56    35    (-10)
Umístění FC Zličín - Pražský přebor 2006 / 2007
    10.     FC Zličín    30    9    8    13    51    :    67    35    (-10)
Umístění FC Zličín - Pražský přebor 2007 / 2008
    14.     FC Zličín    30    7    10    13    45    :    61    31    (-13)
Umístění FC Zličín - Pražský přebor 2008 / 2009
     4.       FC Zličín    28    14    6    8    55    :    32    48    (+6)

Ze devět sezon v Přeboru se v mužstvu vystřídalo již 126 hráčů. Rekordmanem v počtu startů je Roman Vacula, který má na svém kontě i největší počet odehraných minut. Nejlepším střelcem je stále Michal Svoboda s 54 góly. Nejúspěšnějším nahrávačem se stal Daniel Sigan. Největšími hříšníky jsou pak Radek Chrž, který už nasbíral 64 žlutých karet a David Doucha, který už byl sedmkrát vyloučen. Nejproduktivnějším hráčem je Michal Svoboda, který nastřádal 127,5 bodu (za gól 2 body, za gólovou nahrávku 1,5 bodu).

Odehrané zápasy:
174 - Vacula Roman, 167 - Chrž Radek, 146 - Šimoníček Petr, 138 - Doucha David, Jarouš Martin, 125 - Mírek Filip, 107 - Merta Ivan, 98 - Bašta Václav, 92 - Svoboda Michal, Roubíček Jan, Sigan Daniel, 85 - Pěnek Jindřich, 80 - Novák Miroslav, 75 - Vrána Zdeněk, 74 - Čížek Martin, 72 - Cacák Jiří, 67 - Sedláček David, Valoušek Richard, 64 - Koukolík Petr, 63 - Chalupa Jan, 61 - Schiller Bohuslav, Beneš Jan, 55 - Gabriška Michal, Chalupa Martin, 54 - Pechr Václav, 47 - Merta Petr, 45 - Ševčík David, 42 - Siva Miroslav, 41 - Denk Filip, 39 - Adámek Miroslav, Klíma Petr, 37 - Šokoďko Mikola, 36 - Zbožínek Pavel, 32 - Böhm Marek, Stolfa Milan, 31 - Řezáč Karel I., 27 - Porochnavý Tomáš, 26 - Veniger Pavel, Voleský Dušan, 24 - Skála Tomáš, Žák Lukáš, 23 - Řezáč Karel II., 22 - Langer Josef, Krump Tomáš, 20 - Cavalieri Jan, Hajný Tomáš,  19 - Kovařík Petr, Klimáček Michal, Touš Petr, 18 - Janíček Jiří, 17 - Krupička Tomáš, Víger Bohuš, 16 - Soukup Martin, Čermák Jan, 15 - Trusina Radim, Daněk Michal, 14 - Musil Petr, Konder Tomáš, Kotas Pavel, Hrechko Sergej, 13 - Kocanda Jan, Petrla David, Bouška Pavel, Kodera Václav, Urban Václav, Nešpor Jakub, Linhart Lukáš, 12 - Pavelka David, 11 - Laštůvka David, 10 - Plzák Tomáš, Fliegel Míla, Hort Radek, Šimek David, 9 - Klusáček Tonda, Vršecký Zdeněk, Byrtus Emanuel, 8 - Mencl Karel, Řepka Jiří, Hanka Lukáš, Waldhauser Jaroslav, Svoboda Jan, Tarbaj Jozef, Hlava Jan, 7 - Böhm David, Gleich Vladimír, Filip Luboš, Svoboda Milan, Houba Štěpán, Hoffmann Michal, 6 - Belko Standa, Thim Jakub, Nejedlý Petr, 5 - Strachota Mirek, Novák Michal, Orság Jiří, Šafr Tomáš, Morong Lukáš, 4 - Kopecký Jan, Sokolovský Karel, Šindelář Michal, Mlejnek Petr, 3 - Huřík Václav, Kopal Pavel, Bešinský Tomáš, Macek Petr, Myšička Alen, Zeman Ladislav, 2 - Banga Igor, Jelen Martin, Kalina Lukáš, Kučera Václav, 1 - Malecký Jiří, Suchánek Michal, Hrdlička Tomáš, Denk František, Cavalieri Tomáš, Bruštík Michal, Grégr Tomáš, Hase Jiří, Strouhal Pavel, Semrád Martin, Chán Josef, Rosendorf Aleš, May Adam, Tomko David.

Odehrané minuty:
14945 - Vacula Roman, 12114 - Chrž Radek, 11350 - Jarouš Martin, 11296 - Šimoníček Petr, 10365 - Mírek Filip, 9565 - Doucha David, 8690 - Bašta Václav, 8385 - Merta Ivan, 8146 - Sigan Daniel, 7702 - Svoboda Michal, 7333 - Pěnek Jindřich, 6825 - Roubíček Jan, 6639 - Čížek Martin, 6578 - Vrána Zdeněk, 6367 - Novák Miroslav, 5424 - Cacák Jiří, 5268 - Koukolík Petr, 5144 - Chalupa Jan, 4883 - Gabriška Michal, 4843 - Valoušek Richard, 4808 - Beneš Jan, 4715 - Sedláček David, 4596 - Chalupa Martin, 3449 - Siva Miroslav, 3353 - Schiller Bohuslav, 3199 - Šokoďko Mikola, 3020 - Klíma Petr, 2949 - Merta Petr, 2750 - Ševčík David, 2544 - Řezáč Karel I., 2364 - Adámek Miroslav, 2360 - Pechr Václav, 2279 - Voleský Dušan, 2250 - Veniger Pavel, 2092 - Denk Filip, 2043 - Skála Tomáš, 1963 - Krump Tomáš, 1872 - Langer Josef, 1834 - Žák Lukáš, 1688 - Böhm Marek, 1667 - Hajný Tomáš, 1653 - Porochnavý Tomáš, 1625 - Řezáč Karel II., 1586 - Stolfa Milan, 1525 - Touš Petr, 1366 - Kovařík Petr, 1326 - Daněk Michal, 1284 - Janíček Jiří, 1270 - Zbožínek Pavel, 1188 - Kotas Pavel, 1175 - Hrechko Sergej, 1138 - Bouška Pavel, 1101 - Klimáček Michal, Kocanda Jan, 1014 - Trusina Radim, 931 - Soukup Martin, 928 - Petrla David, 924 - Musil Petr, 903 - Cavalieri Jan, 882 - Plzák Tomáš, 854 - Nešpor Jakub, 810 - Byrtus Emanuel, 807 - Linhart Lukáš, 796 - Fliegel Míla, 765 - Vršecký Zdeněk, 734 - Laštůvka David, 728 - Kodera Václav, 720 - Waldhauser Jaroslav, Svoboda Jan, 715 - Hort Radek, 702 - Krupička Tomáš, 690 - Pavelka David, 681 - Víger Bohuš, 675 - Tarbaj Jozef, 670 - Konder Tomáš, 648 - Hanka Lukáš, 585 - Gleich Vladimír, Mencl Karel, 560 - Řepka Jiří, 557 - Houba Štěpán, 544 - Čermák Jan, 487 - Šimek David, 457 - Thim Jakub, 398 - Nejedlý Petr, 360 - Mlejnek Petr, 352 - Svoboda Milan, 342 - Filip Luboš, 340 - Šafr Tomáš, 325 - Böhm David, 323 - Morong Lukáš, 310 - Novák Michal, 262 - Strachota Mirek, 252 - Hoffmann Michal, 251 - Urban Václav, 240 - Kopecký Jan, 238 - Hlava Jan, 192 - Klusáček Tonda, 171 - Zeman Ladislav,  160 - Bešinský Tomáš, 156 - Jelen Martin, 137 - Belko Standa, 127 - Banga Igor, 110 - Orság Jiří, 90 - Hase Jiří, Tomko David, 82 - Cavalieri Tomáš, 80 - Myšička Alen, 75 - Kopal Pavel, 72 - Rosendorf Aleš, 66 - Kučera Václav, 55 - Kalina Lukáš, 50 - Macek Petr, 45 - Huřík Václav, 41 - Sokolovský Karel, 38 - Šindelář Michal, 36 - Chán Josef, 31 - Bruštík Michal, Strouhal Pavel, 26 - Hrdlička Tomáš, May Adam, 16 - Suchánek Michal, 13 - Denk František, 5 - Grégr Tomáš, 3 - Malecký Jiří, 1 - Semrád Martin.

Střelci branek:
54 - Svoboda Michal, 42 - Jarouš Martin, 41 - Sigan Daniel, 33 - Merta Ivan, 21 - Mírek Filip, 19 - Šimoníček Petr, Čížek Martin, 17 - Chrž Radek, 15 - Cacák Jiří, Novák Miroslav, 12 - Schiller Bohuslav,
11 - Sedláček David, Beneš Jan, 7 - Vacula Roman, 6 - Gabriška Michal, Fliegel Míla, 5 - Böhm Marek, Valoušek Richard, Hrechko Sergej, Víger Bohuš, 4 - Doucha David, Pěnek Jindřich, vlastní, Siva Miroslav, Roubíček Jan, Klíma Petr, Řezáč Karel II., 3 - Kovařík Petr, Porochnavý Tomáš, 2 - Klimáček Michal, Denk Filip, Chalupa Jan, Zbožínek Pavel, Chalupa Martin, Pechr Václav, Pavelka David, Nešpor Jakub, 1 - Veniger Pavel, Trusina Radim, Musil Petr, Ševčík David, Laštůvka David, Voleský Dušan, Houba Štěpán, Kotas Pavel, Tarbaj Jozef, Vršecký Zdeněk, Kodera Václav, Hoffmann Michal, Janíček Jiří, Zeman Ladislav, Skála Tomáš, Stolfa Milan, Linhart Lukáš.

Nahrávky:
26 - Sigan Daniel, 23 - Šimoníček Petr, 13 - Svoboda Michal, 12 - Mírek Filip, Jarouš Martin, Cacák Jiří, 11 - Chalupa Martin, 10 - Chrž Radek, 8 - Chalupa Jan, Merta Ivan, 7 - Sedláček David, Beneš Jan, Siva Miroslav, Čížek Martin, 5 - Schiller Bohuslav, Vacula Roman, Klíma Petr, 4 - Valoušek Richard, Skála Tomáš, 3 - Doucha David, Ševčík David, Laštůvka David, 2 - Böhm Marek, Soukup Martin, Pěnek Jindřich, Veniger Pavel, Denk Filip, Gabriška Michal, Hajný Tomáš, Novák Miroslav, Kotas Pavel, Merta Petr, Bouška Pavel, Janíček Jiří, Hrechko Sergej, Stolfa Milan, Krump Tomáš, 1 - Kovařík Petr, Trusina Radim, Zbožínek Pavel, Pechr Václav, Macek Petr, Svoboda Jan, Houba Štěpán, Tarbaj Jozef, Vršecký Zdeněk, Morong Lukáš, Langer Josef, Hoffmann Michal, Kalina Lukáš, Pavelka David, Řezáč Karel II., Žák Lukáš, Víger Bohuš, Linhart Lukáš.

Žluté karty - celkem 668:
64 - Chrž Radek, 47 - Vacula Roman, 45 - Doucha David, 38 - Sigan Daniel, 30 - Jarouš Martin, 29 - Novák Miroslav, 26 - Šimoníček Petr, 25 - Chalupa Jan, 24 - Roubíček Jan, 23 - Sedláček David, 21 - Mírek Filip, 20 - Svoboda Michal, 16 - Koukolík Petr, Valoušek Richard, 12 - Siva Miroslav, Čížek Martin, 11 - Pěnek Jindřich, Chalupa Martin, 10 - Pechr Václav, 9 - Beneš Jan, Cacák Jiří, 8 - Veniger Pavel, Klíma Petr, 7 - Denk Filip, Bašta Václav, 6 - Ševčík David, Janíček Jiří, 5 - Schiller Bohuslav, Touš Petr, Porochnavý Tomáš, Vršecký Zdeněk, Langer Josef, 4 - Adámek Miroslav, Voleský Dušan, Merta Ivan, Waldhauser Jaroslav, Merta Petr, Krupička Tomáš, Hrechko Sergej, Řezáč Karel II., 3 - Böhm Marek, Trusina Radim, Petrla David, Hanka Lukáš, Vrána Zdeněk, Kotas Pavel, Tarbaj Jozef, Daněk Michal, Stolfa Milan, 2 - Kovařík Petr, Soukup Martin, Laštůvka David, Gabriška Michal, Svoboda Jan, Kodera Václav, Šokoďko Mikola, Byrtus Emanuel, Víger Bohuš, Linhart Lukáš, Hlava Jan, Mlejnek Petr, 1 - Cavalieri Jan, Řepka Jiří, Klimáček Michal, Kocanda Jan, Musil Petr, Šafr Tomáš, Klusáček Tonda, Zbožínek Pavel, Čermák Jan, Bešinský Tomáš, Svoboda Milan, Hajný Tomáš, Fliegel Míla, Hort Radek, Bouška Pavel, Hoffmann Michal, Jelen Martin, Skála Tomáš, Žák Lukáš, Krump Tomáš

Červené karty - celkem 49:
7 - Doucha David, 6 - Novák Miroslav, 5 - Jarouš Martin, 3 - Chrž Radek, Sedláček David, 2 - Koukolík Petr, Vacula Roman, Šimoníček Petr, Siva Miroslav, Roubíček Jan, Sigan Daniel, 1 - Cacák Jiří, Chalupa Jan, Touš Petr, Svoboda Michal, Gabriška Michal, Chalupa Martin, Petrla David, Hanka Lukáš, Langer Josef, Nešpor Jakub, Šokoďko Mikola, Řezáč Karel II., Víger Bohuš

Soutěž aktivity:
127.5 - Svoboda Michal, 121.0 - Sigan Daniel, 102.0 - Jarouš Martin, 78.0 - Merta Ivan, 72.5 - Šimoníček Petr, 60.0 - Mírek Filip, 49.0 - Chrž Radek, 48.5 - Čížek Martin, 48.0 - Cacák Jiří, 33.0 - Novák Miroslav, 32.5 - Sedláček David, Beneš Jan, 31.5 - Schiller Bohuslav, 21.5 - Vacula Roman, 20.5 - Chalupa Martin, 18.5 - Siva Miroslav, 16.0 - Chalupa Jan, Valoušek Richard, 15.5 - Klíma Petr, 15.0 - Gabriška Michal, 13.0 - Böhm Marek, Hrechko Sergej, 12.5 - Doucha David, 12.0 - Fliegel Míla, 11.5 - Víger Bohuš, 11.0 - Pěnek Jindřich, 9.5 -  Řezáč Karel II., 8.0 - Roubíček Jan, Skála Tomáš, 7.5 - Kovařík Petr, 7.0 - Denk Filip, 6.5 - Ševčík David, Laštůvka David, 6.0 - Porochnavý Tomáš, 5.5 - Zbožínek Pavel, Pechr Václav, Pavelka David, 5.0 - Veniger Pavel, Kotas Pavel, Janíček Jiří, Stolfa Milan, 4.0 - Klimáček Michal, Nešpor Jakub, 3.5 - Trusina Radim, Houba Štěpán, Tarbaj Jozef, Vršecký Zdeněk, Hoffmann Michal, Linhart Lukáš, 3.0 - Soukup Martin, Hajný Tomáš, Merta Petr, Bouška Pavel, Krump Tomáš, 2.0 - Musil Petr, Voleský Dušan, Kodera Václav, Zeman Ladislav, 1.5 - Macek Petr, Svoboda Jan, Morong Lukáš, Langer Josef, Kalina Lukáš, Žák Lukáš.

Anketa o Fotbalistu roku

Myšlenka vyhlašovat nejlepšího zličínského fotbalistu roku se zrodila v hlavě Vládi Chrže v roce 1990. Myšlenka našla rychle své příznivce a už v tomto roce byl znám první vítěz ankety. Diváci hlasovali pravidelně při utkáních na domácím hřišti o třech nejlepších hráčích mužstva. V závěru roku pak celkově ro shrnuki v anketě funkcionáři klubu a fanoušci. Konečný součet hlasů stanovil vítěze. 

Dvojnásobnými vítězi se stali Petr Koukolík, Zdeněk Kopal, Daniel Sigan a Radek Chrž. Ten jako jediný dokázal trofej obhájit po dvanáti letech.

Galerie vítězů:    
    1990    -    Jirka Cacák
    1991    -    Jan Kocián
    1992    -    Tomáš Vocloň
    1993    -    Radek Chrž
    1994    -    Václav Šebesta
    1995    -    Zdeněk Kopal
    1996    -    Zdeněk Kopal
    1997    -    Petr Koukolík
    1998    -    Petr Koukolík
    1999    -    Jindřich Pěnek    
    2000    -    Pavel Veniger
    2001    -    Filip Mírek
    2002    -    Václav Bašta
    2003    -    Roman Vacula
    2004    -    Martin Chalupa
    2005    -    Radek Chrž
    2006    -    Daniel Sigan
    2007    -    Daniel Sigan

Dvojnásobný Fotbalista roku Zdeněk Kopal (1996)

Dvojnásobný Fotbalista roku Zdeněk Kopal (1996)
Zleva: Václav Komínek - starosta Zličína, Lubor Mírek - předseda klubu, Zdeněk Kopal, Tadeáš Böhm - hospodář klubu

Dostavba areálu

V posledním desetiletí dostal novou podobu i celý náš sportovní areál. V roce 2005 bylo vybudováno minihřiště s umělou trávou. Toto hřiště z projektu UEFA bylo vůbec první v Praze a jedním z prvních v celé republice. Na investici v hodnotě 4 milionů Kč, se podílela MČ Praha Zličín, ČMFS a UEFA.

O dva roky později, 30.11.2007, jsme se dočkali moderní hrací plochy s umělou trávou 3.generace. Na ploše původního travnatého hřiště vyrostlo hřiště, které je v Praze řazeno mezi nejlepší s tímto moderním povrchem. Na financování této investice v hodnotě více jak 12,5 milionu se podílelo Ministerstvo školství částkou 5,0 milonů, hl.m. Praha částkou 4,5 milionu a zbývající prostředky byl uvolněny z rozpočtu Městské části Praha-Zličín.

Slavnostní otevření minihřiště s umělou trávou - 15.9.2005

Slavnostní otevření minihřiště s umělou trávou - 15.9.2005
Hřiště otevřeli za asistence žáků FC Zličín Prof. Ing. Jaroslav Veselý, DrSc. - starosta MČ Praha  Zličín, Ing. Jan Malý - zástzpce ČMFS, Ing. Petr Hulinský - náměstek primátora hl.m. Prahy a Václav Chvála - předseda Pražského fotbalového svazu

Současná podoba areálu FC Zličín

Současná podoba areálu FC Zličín
hřiště s umělou trávou 3.generace, minihřiště s umělou trávou a hlavní hřiště s přírodní trávou.

Starší dorost FC Zličín z roku 2005

Starší dorost FC Zličín z roku 2005
Horní řada zleva: Jaroslav Chudomský - trenér, Aleš Rosendorf, Pavel Karhan, Václav Pechr, David Šimek, Martin Mak, Petr Macek, Martin Jelen, Jakub Thim, Miroslav Novák st. - vedoucí mužstva
Dolní řada zleva: Mirek Novák, Ivan Merta, JIrka Musil, Václav Kodera, Martin Skalický, Tomáš Krupička, Martin Kamarýt, Michal Marek

Mladší žáci FC Zličín v roce 2007

Mladší žáci FC Zličín v roce 2007
Horní řada zlava: Marek Bous, Daniel Černý, Petr Novosad, Tomáš Roztočil, Tomáš Rabas, Karel Markovský, Dominik Dvořák, Jiří Sýkora - trenér
Dolní řada zleva: David Kouda, Jan Malý, Ondřej Číhel, Jan Soukup, Tomáš Mariánek, Petr Horálek, Kalina
Leží: Sebastian Eloy

A mužstvo FC Zličín Pražský přebor 2008 - 2009

A mužstvo FC Zličín Pražský přebor 2008 - 2009
Horní řada zleva: Josef Jarolímek - manažer mužstva, Oldřich Šťastný - kustod, Ing. MIlan Šmíd - předseda klubu, Jakub Thim, Jan Hlava,  Michal Šindelář, Jan Roubíček, Richard Valoušek, Petr Mlejnek, Petr Klíma, Mikola Šokoďko, Lukáš Žák, Tomáš Krump, Lubor Mírek - vedoucí mužstva a výkonný ředitel klubu
Dolní řada zleva: David Tomko, Radek Chrž, Karel Řezáč, Bohuš Víger, Daniel Sigan, Daniel Drahokoupil - trenér, Miroslav Novák, Milan Stolfa, Martin Čížek, Tomáš Skála, Tomáš Krupička, Jakub Bělecký, Aleš Rosendorf
V kroužku: Ivan Merta, David Doucha

Dodatek

Kolektiv autorů děkuje všem, kteří svými vzpomínkami, fotografiemi a písemnými informacemi přispěli ke vzniku tohoto almanachu. První souborná publikace o historii fotbalu ve Zličíně vznikla v roce 1999 ,kdy klub slavil 70 let. Tato publikace vznikla díky pomoci řady pamětníků, zejména paní Marie Pistoriusové, pánů Josefa Zderadičky, Zdeňka Zderadičky, Václava Švarce, Františka Denka st., Bohuslava Slámy, Václava Trnky, Václava Jarolímka st., Jaroslava Jakuba, Josefa Štveráčka, Václava Pechra, Václava Arona, Františka Matějovského, bez jejichž cenných informací, vzpomínek a zapůjčených fotografií by tato publikace nikdy nevznikla.

Zdroj: Kronika Zlíčína, publikace Fotbalový klub FC Zličín - 80 let 1929-2009

Děkujeme FC Zličín za poskytnutí materiálů, zejména panu Luboru Mirkovi.

1. část: Historie fotbalového klubu FC Zličín - 1. část; Počátky Zličína, vznik fotbalového klubu a jeho historie až do roku 1948

2. část: Historie fotbalového klubu FC Zličín - 2. část; rok 1949 až 1978

3. část: Historie fotbalového klubu FC Zličín - 3. část; rok 1979 až 1988

4. část: Historie fotbalového klubu FC Zličín - 4. část; rok 1989 až 1998

Označeno štítky Zajímavosti Fotogalerie Zličín

Dále by Vás mohlo zajímat