aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

KC Průhon zve od ledna na Literární klub

KC Průhon zve od ledna na Literární klub

V Místní knihovně Řepy v KC Průhon startuje 25.1.2018 Literární klub, jakožto nová zajímavá diskusní platforma. Cílem je společné sdílení čtenářských dojmů a povídání o oblíbených knihách přímo s jejich autory. Vstupné je zdarma.

Návštěvníci Literárního klubu se budou moci zeptat autora či autorky, co je inspirovalo k napsání dané knihy a hlouběji proniknout do toku jejich myšlenek. Literární klub v KC Průhon se bude konat vždy jednou za čtrnáct dní od 18 do 19:30 hodin. Témata bude možné upravit dle domluvy a zájmů účastníků. Svou účast přislíbili například spisovatelky Petra Dvořáková, Kateřina Tučková či Bianca Bellová. Nezávazné přihlášky je možné zasílat na emailovou adresu:  knihovna@pruhon.cz. Bližší informace najdete zde.

TÉMATA leden – červen 2018

Dobrodružství objevování sebe sama
Debata nad knihou francouzského spisovatele a odborníka na osobnostní rozvoj Laurenta Gounella Bůh vždycky chodí po světě inkognito.

Neobyčejné dcery totality
Memoáry Hitlerovy filmařky Leni Riefenstahlové a biografie Stalinovy dcery Světlany Allilujevové (součástí promítání filmu Triumf vůle).

„Rusko je země, ve který má zapomínání dlouhou tradici a zatajování je největší ctnost v životě.“
Debata nad bestsellerem finské autorky Katji Kettu Můra.

Mimo zaběhlé školní osnovy
Neotřelý pohled středoškolského pedagoga a nadšence zdravé stravy Jana Jíchy na literaturu - debata nad jeho knihou Literární monády (následné setkání s autorem).

V sítích Petry Dvořákové
Setkání s autorkou Petrou Dvořákovou, která se ve svých knihách zabývá zkušenostmi s křesťanskou komunitou, bojem s anorexií a hledáním sebevědomí (debata nad knihami Proměněné sny či Já jsem hlad a následné setkání s autorkou).

Volání po příběhu a vypravěčství
Debata nad pozoruhodným románem inspirovaným jednou z největších ekologických katastrof – Bianca Bellová Jezero (následné setkání s autorkou).

Kolektivní odpovědnost a společenské vykořenění a jak tato témata rezonují s našimi životy dnes?
Debata nad knihou Kateřiny Tučkové Vyhnání Gerty Schnirch (následné setkání s autorkou).

Anarchismus jako přístup, způsob vidění společnosti
Debata nad románem Magdaleny Platzové Anarchista.

Označeno štítky Zajímavosti Řepy

Dále by Vás mohlo zajímat