aktualizováno 7:56 AM CET, Dec 6, 2018339 UTC

Cyklohráček - vlak plný hraček

Cyklohráček - vlak plný hraček

Mnozí z vás s příchodem jara začínají vyrážet na výlety. A víte o tom, že cestovat s dětmi už nemusí být nuda? Již pátým rokem jezdí Cyklohráček, který nejen dětem zpříjemní chvíle cestování.

První jízdu v roce 2018 zahájil Cyklohráček v sobotu 24.3. a sezónu ukončí svou poslední jízdou dne 28.10. Jezdit bude (jako každý rok) v nepracovní dny, tj. o sobotách, nedělích a svátcích, na trase Praha hl. n. - Praha-Smíchov severní nástupiště - Zličín (Řepy :-) - Hostivice - Středokluky - Podlešín - Slaný - Zlonice. Do Zlonic budou jezdit jen vybrané spoje ve dnech 28.4., 26.5., 30.6., 28.7., 25.8., 29.9. a 27.10..

Cyklohráček je příjemným zpestřením začátku (případně i zakončením) vašeho výletu. Díky trase, kudy vlak jede, nebude nouze o zážitky. V trase vlaku se nabízí hned několik tipů na výlet. Navštívit můžete například údolí hradu Okoř, románskou rotundu na Budči, zoopark v Zájezdě, město Slaný, Bunkr Drnov - muzeum studené války a protivzdušné obrany, Muzeum včelařství na zámku Koleč, aquapark ve Slaném, cukrárnu, pivovar a mnoho dalších míst.

Co je Cyklohráček?

Cyklohráček je vlak plný hraček, her a míst pro jízdní kola. Každý vůz je patřičně označen. O zábavu se starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti také dárky na památku. Ve Slaném je pro děti připravena Cesta za zlatým pokladem, sběratelé mohou získat speciální turistickou vizitku Cyklohráčku a děti obdrží volnou vstupenku do Království železnic na Smíchově.

Vůz plný hraček - vůz je určen spíše menším dětem. Najdete zde koutek se stavebnicemi, dřevěné koleje, vláčkodráhu či leporela. Vůz je nízkopodlažní, proto se do něj dobře dostanete i s kočárkem.

Vůz plný balónků - jediný červený vůz soupravy. Najdete zde velkou hernu s balónkovištěm, stavebnicemi a hračkami. U dveří je rozšířený prostor pro několik dětských kočárků.

Vůz plný kol - do vozu se vejde přes 20 kol, je vybaven kompresorem, lze si zapůjčit nářadí na opravu či namazání kola. Zde každý cyklista obdrží jako dárek reflexní pásku, aby byli na silnici lépe vidět.

Vůz plný her - má upravené stolky s připravenými herními plány na Člověče, nezlob se!, dámu, šachy a jiné hry. U hrajvedoucích budou k zapůjčení karetní a jiné hry. K dispozici je také křídová tabule a křídy.

Označeno štítky Zajímavosti tip na výlet

Dále by Vás mohlo zajímat